Pozvanie na čaj

Marec 2004

Nadácia pre deti Slovenska, Fond hodina deťom, Bratislava

August 2004 – jún 2005

Komentár a skúsenosti: Projekt zameraný na podporu kvalitnej prípravy detí  a mládeže s  viacnásobným postihnutím  na reálny život, na posilnenie ich sebadôvery a schopnosti presadiť sa a  premyslenú integráciu postihnutých do bežného sociálneho prostredia. Realizáciou  aktivít projektu škola zorganizovala športové a spoločenské podujatia postihnutých žiakov s ich zdravými rovesníkmi. Vyvrcholením projektu bol rozprávkový muzikál „Princezná Bylinka“, kde účinkovalo 24 žiakov novobanských škôl, z toho 11 žiakov Špeciálnej školy pre telesne postihnutých. Účinkovali spolu so svojimi zdravými rovesníkmi zo škôl v Novej Bani  v jednej originálnej divadelnej hre. Tento muzikál zatiaľ videlo viac ako tisíc divákov z nášho regiónu.

Čo škola v tomto projekte získala:  Finančnú podporu vo výške 86 000,- Sk na realizáciu  plánovaných aktivít v projekte. Z tejto finančnej podpory bola vydaná publikácia o špeciálnej škole zameraná na propagáciu školy a na zvýšenie informovanosti rodičov, ktorí majú dieťa s viacnásobným postihnutím. Zvýšilo sa uznanie práce a odbornosti pedagogických  zamestnancov školy.