S nami to dokážete II – Otvorená škola , podprojekt Infovek 2004

Jún 2004

Infovek –ÚIPŠ Bratislava

September 2004 –december 2004 s perspektívou  pokračovania – škola mala ambíciu stať sa Školiacim centrom Infoveku

Komentár a skúsenosti: Projekt zameraný na vzdelávanie rôznych spoločenských skupín v oblasti IKT s prioritným zameraním na učiteľov špeciálnych škôl. Aktivity projektu prebehli úspešne, spolupodieľali sa na zvýšení gramotnosti pre prácu s IKT v našom regióne. Zaznamenávame veľký záujem o toto vzdelávanie u učiteľov všetkých typov škôl v regióne mesta Nová Baňa.

Čo škola v tomto projekte získala: Finančnú podporu vo výške 120 000,- Sk (100 000,-Sk –Infovek, 20 000,-SK –sponzor) na nákup prostriedkov IKT a podporu ľudských zdrojov. Škole sa podarilo presadiť sa v skupine škôl uchádzajúcich sa o Školiace centrum Infoveku (ŠCI) a od marca 2005 má školiace centrum školy akreditáciu na vzdelávanie učiteľov základných a stredných škôl v našom regióne. Za každého vyškoleného učiteľa škola získala 500,-Sk. V roku 2005 dvaja akreditovaní lektori (ktorí sú stálymi zamestnancami školy) vyškolili 240 učiteľov. Tieto aktivity tiež zvýšili kredit školy na regionálnej úrovni.