Informácie o poskytnutí 2% z dane

Vážení rodičia, milí priatelia,

ako Vám je iste známe, môže každý daňovník / zamestnanec, SZČO alebo podnikateľ/ v roku 2009 určiť  komu pôjdu 2% z dane z príjmov za rok 2008.  Nie je to teda daň navyše, ale 2% z vymeranej dane. Tieto prostriedky daňový úrad poukáže prijímateľovi anonymne, nie je teda možné, aby príjemca zistil, aký daňový základ mal daňovník.

Naše  Občianske združenie - Slniečko pre pomoc ľuďom s viacnásobným postihnutím v Novej Bani, je tiež subjektom ktorý môže  v roku 2009 prijímať 2% dane. Prosíme Vás, využite aj túto možnosť a podporte všestranný rozvoj ľudí s viacnásobným postihnutím. Môžete požiadať o pomoc aj svojich príbuzných a známych, aby nenechali 2% svojich daní v rukách štátnych úradníkov, ale nech ich radšej venujú na širokospektrálnu podporu všestranného rozvoja  žiakov Špeciálnej ZŠ pre žiakov s telesným postihnutím, Odborného učilišťa pre žiakov s telesným postihnutím a Praktickej školy v Novej Bani.

Nezabudnite prosím dodržať termín do:

31. 3. 09 - právnické osoby a fyzické osoby, ktoré si samé podaávajú daňové prizanie

30. 4. 09 - zamestnanci, ktorí majú svojho zamestnávateľa

Takto získané prostriedky by sme chceli použiť na podporu materiálno-technického vybavenia školy, na nákup športových potrieb atď.

Ďakujem vopred za pochopenie a pomoc.

Dokumenty na stiahnutie

2% postup pre zamestnancov