Kráčaj za svojou šancou

Apríl 2004

Nadácia Pontis, Svetová banka – Slovensko, Bratislava

August 2004 – jún 2005

Komentár a skúsenosti: Projekt  bol  zameraný  na  zlepšenie  úrovne  prípravy detí  a mládeže

s  viacnásobným postihnutím  na život, podporil zriadenie školskej čajovne, v ktorej bola vybudovaná bezbariérová kuchynská linka. V čajovni zdravotne postihnutí žiaci podávajú čaje z liečivých byliniek, pripravujú pohostenie pre svojich hostí a rovesníkov.

Čo škola v tomto projekte získala: Finančné prostriedky vo výške 180 000,-Sk pre realizáciu aktivít a prostriedkov plánovaných v projekte. Viacúčelovú bezbariérovú kuchynskú linku a zvýšenie spoločenskej  akceptácie  zdravotne postihnutých detí. Aj na základe podpory tohto projektu škola zorganizovala odborný seminár s medzinárodnou účasťou „Rovnosť šancí pre viacnásobne postihnutých jednotlivcov v spoločnosti“, z ktorého bol vydaný aj zborník prednášok.