Matra – medzinárodný projekt.

November 2004

Ministerstvo školstva SR, Holandská nadácia, ZŠ pre nevidiacich a slabozrakých  v Levoči

Prijatý

Rok 2004 - 2006

Komentár a skúsenosti: Projekt je zameraný na vyškolenie a konkrétnu odbornú prax cestujúcich špeciálnych pedagógov so zameraním na integrovaných žiakov so zrakovým postihnutím v širšom regióne školy.

Čo škola v tomto projekte získala: Dvaja učitelia špeciálnej školy – tyflopédi mali možnosť sa vyškoliť pre túto odbornú prácu v Holandsku. Na základe rozhodnutia holandskej nadácie a MŠ SR bol na škole zriadený depozit kompenzačných pomôcok pre zrakovo postihnutých v hodnote viac ako 100 000,-Sk. Tieto pomôcky môžu využívať aj zrakovo postihnutí žiaci, ktorí sa vzdelávajú v Špeciálnej škole pre telesne postihnutých.