Mikulášsky trojboj

November 2004

Slovenský zväz telesne postihnutých športovcov Bratislava

8.december 2004, 13. december 2005

Komentár a skúsenosti: Projekt bol zameraný na športové súťaženie zdravotne postihnutých a zdravých žiakov. Prvým podujatím bola založená tradícia každoročnej športovej súťaže, kde súťažia  družstvá  zastupujúce špeciálne školy a družstvá zastupujúce bežné školy z regiónu školy a mesta Nová Baňa. Hlavným cieľom týchto podujatí je prirodzená a nenásilná integrácia zdravotne postihnutých žiakov do sociálneho prostredia ich rovesníkov z bežných škôl, ale aj celého spektra spoločenského prostredia.

Čo škola v tomto projekte získala: Finančné prostriedky vo výške 20 000,-Sk pre potreby organizácie podujatia a možnosť obnociť si športový materiál školy. Škola si zvýšila spoločenské uznanie vo svojom regióne.