Bylinkový záhon

Apríl 2005

Nadácia SPP

Jún 2005 – december 2005

Komentár a skúsenosti: Projekt bol zameraný na vybudovanie bezbariérového vyvýšeného záhona pre žiakov školy, ktorí sú imobilní (pohybujú sa na invalidnom vozíku), alebo sú ťažko chodiaci. V tomto záhone budú žiaci pestovať liečivé bylinky. K týmto aktivitám si pozývajú svojich  rovesníkov a spoločne sa učia všetky potrebné zručnosti o pestovaní, zbere a využití liečivých rastlín.

Čo škola v tomto projekte získala: Finančné prostriedky vo výške 46 000,- Sk pre výstavbu a technické zabezpečenie bylinkového záhonu. Viacnásobne postihnutí žiaci sa zblížili so svojimi rovesníkmi, projekt im poskytol ďalší rozmer možností ich uplatnenia v živote, upevnil v zdravotne postihnutých žiakoch sebadôveru a pocit vlastnej užitočnosti.